28 april 2026

Lezing door Elly Verrijt en Jack van Bommel over Restauratie Atelier 'Klooster en Beeld'

Ben je benieuwd hoe een passie voor kunst uitgroeit tot een uniek vakbedrijf? Op dinsdag 28 april nemen Elly Verrijt en Jack van Bommel je mee in de wereld van 'Atelier Klooster en Beeld'. In deze eerste lezing van het nieuwe thema ‘Meesters in Metaal’ ontdek je hoe zij van hun hobby hun werk maakten en wat er allemaal komt kijken bij het herstellen van bijzondere (metalen) kunstwerken.

Elly en Jack geven je een exclusief kijkje achter de schermen van hun bedrijf. Ze vertellen je alles over het contact met kunstenaars, gemeenten en architecten om tot een plan van aanpak te komen.

Tijdens de avond gaan we de diepte in met verschillende technieken. Je leert alles over de ambachtelijke kant van metalen, met een uitgebreide uitleg over het fascinerende bronsgietproces. Maar Elly en Jack kijken ook naar de toekomst. Ze laten zien hoe moderne technieken zoals 3D-printen, resin-printen en laser- en watersnijden hun vak hebben veranderd.

Of je nu een liefhebber bent van kunst, gefascineerd bent door techniek of gewoon een bijzonder ondernemersverhaal wilt horen: deze lezing mag je niet missen!

Wanneer? Dinsdag 28 april, 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur).
Waar? Cultuurhuis Bergeijk, Domineestraat 8a, Bergeijk.
Entree: € 7,50 inclusief 1x koffie/thee voorafgaand aan de lezing en museumbezoek na de lezing.
Aanmelden? Koop je ticket in de ticketshop via deze link.

Educatie & interactie

Contact

Cultuurhuis Bergeijk
Domineestraat 8a
5571 EJ Bergeijk
Route

Tel: +31 (0)497 558589
info@cultuurhuisbergeijk.nl

Bezoek

Donderdag t/m zondag, 13:00-17:00 uur

Basisschool kinderen: gratis
Vrienden van Cultuurhuis Bergeijk: gratis
13 t/m 18 jaar: €3,00
museumkaarthouder: reguliere entree (geen korting)
volwassenen: €5,-

Tickets